Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

karnawał na sportowo

 

Karnawał na sportowo

W sobotę, 25 stycznia 2020, po raz trzeci w Rymanowie – Zdroju zorganizowany został karnawałowy bieg i marsz nordic walking. Impreza ta z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników. Coraz więcej zawodników stosuje się do apelu organizatora i startuje w przebraniach karnawałowych. Tegoroczna trasa, ze względu na oblodzenie leśnej ścieżki zdrowia, wytyczona została alejkami parkowymi. Niewątpliwą zaletą tak usytuowanej trasy była bliskość z mieszkańcami i kuracjuszami, którzy z najbliższej odległości  mogli podziwiać kolorowe stroje karnawałowe i robić sobie pamiątkowe fotki. Po zawodach, w oczekiwaniu na dekorację, uczestnicy walcząc z minusową temperaturą integrowali się  poprzez zabawy taneczne, które najprawdopodobniej trwałaby do białego rana, gdyby nie konieczność uhonorowania najlepszych zawodników pucharami, medalami, dyplomami i pamiątkowymi trofeami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie, rymanowską Hutę Szkła Artystycznego „Sabina”, sklep sportowy Aktiv Style i Sklep Zdrojowy.pl w Rymanowie –Zdroju.

 W konkurencji nordic walking triumfowali: Małgorzata Krawczyk i Tomasz Wojtowicz.  Natomiast bieg wygrali Agata Rępalska i Grzegorz Gierula. Nagrodą za najciekawszy strój karnawałowy uhonorowany został mieszkaniec Rymanowa – Zdroju, Marek Sokołowski. Najmłodszym uczestnikiem  imprezy był 5-cio letni Karol Olbrycht, który za pokonanie całej trasy biegowej pod opieką taty także otrzymał nagrody.

Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy mieli możliwość delektowania się wyśmienitymi pierogami, kawą, herbatą i słodyczami. Było naprawdę kolorowo, miło, przyjemnie i bardzo wesoło. Szczególne słowa uznania i podziękowania należą się pracownikom Biura Informacji Turystycznej i Galerii Sztuki z Rymanowa-Zdroju oraz panu Tomaszowi Dziubaszewskiemu, którzy zorganizowali imprezę karnawałową i nadzorowali jej przebieg. Gościem honorowym sobotniego wydarzenia był wiceburmistrz Gminy Rymanów Pan Grzegorz Wołczański.

 

Marek Sokołowski

 

 

   

   

   

   

   

   

rymanowskie ślady wiary

plakatZapraszamy do zwiedzania wystawy polenerowej fotografii Rafała Głoda pt. "RYMANOWSKIE SLADY WIARY". Wystawa prezentowana jest w Rymanowie Zdroju w parku nad Czarnym Potokiem.

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju
38-481 Rymanów-Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00