Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

damska jazda z litewskim akcentem

damska jazdaGALERIA SZTUKI w Rymanowie Zdroju zaprasza do zwiedzania międzynarodowej wystawy malarstwa pt. „DAMSKA JAZDA z litewskim akcentem”.

Wystawę tworzą prace grupy zaprzyjaźnionych malarek, które od lat spotykają się na plenerach malarskich i wystawach. Ich spotkania mają cechy koleżeńskich dyskusji o uprawianych dziedzinach sztuki, wymiany doświadczeń, ale także przyjaznych rozmów o codziennych problemach i radościach. Mimo, że dzielą je bariery narodowościowe i granice państw, znajdują wspólny język, w którym oczywiście przewodzi ekspresja prezentowanych prac.

Panie często biorą udział w różnych wydarzeniach kulturalnych i artystycznych, gdyż dzięki kontaktom przez Internet wiedzą o sobie prawie wszystko i są w stanie w ciągu kilku godzin umówić się na spotkanie na przykład w niezbyt odległym Bardejovie na Słowacji, Miszkolcu na Węgrzech, czy w Krośnie lub Sanoku w Polsce.

Prezentowane są 32 prace zaprzyjaźnionych Pań z 7 krajów: Litwy, Mołdawii, Rumunii, Słowacji, Ukrainy, Węgier i Polski. Wystawa potrwa do 09.05.2015 r. Wstęp wolny!

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju
38-481 Rymanów-Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00