Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! 

Śladami Historii

Śladami historii wielokulturowość w dolinie Taboru i Wisłoka – trasa wiedzie przez miejscowości gminy Rymanów, takie jak: Bałucianka, Deszno (obecnie włączone do Rymanowa-Zdroju), Królik Polski i Wołoski, Głębokie, Puławy, Sieniawa, Tarnawka, Wernejówka, Wisłoczek, Wołtuszowa, Rymanów i Rymanów-Zdrój, Wólka, Wróblik Królewski i Szlachecki, Zawoje.

„Śladami historii - wielokulturowość w dolinie Taboru i Wisłoka” to projekt realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. Głównym założeniem tego zadania było przybliżenie mieszkańcom, turystom i kuracjuszom historii, kultury, zwyczajów i tradycji dawnych mieszkańców.

W ramach przedsięwzięcia wydano informator, opisujący zabytki i atrakcje turystyczne w dolinie Taboru i Wisłoka oraz umieszczono w terenie tablice informacyjne, zawierające stare fotografie, przedwojenne mapy i opis historyczny.

Przy realizacji projektu korzystano z materiałów i zdjęć otrzymanych od Andrzeja Potockiego, Waltera Maksymowicza, Muzeum Budownictwa Ludowego i Muzeum Historycznego w Sanoku, Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Ewangelicznej Wspólnoty Zielonoświątkowej w Puławach i Wisłoczku.

Wszystkim osobom, które udostępniły stare fotografie oraz pomogły przy realizacji zadania składamy serdeczne podziękowania.

 

 

Biuro Informacji Turystycznej w Rymanowie-Zdroju
38-481 Rymanów-Zdrój | ul. Zdrojowa 40 | tel. +48 13 43-57-190 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Godziny otwarcia: Poniedzialek w godz. 10:00-16:00 | Wtorek-Piątek w godz. 8:00-16:00 | Sobota w godz. 8:00-14:00