Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

004.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Kino "Sokół" w Rymanowie zaprasza!

Zapraszamy na seans filmowy

"Najro. Kocha, kradnie, szanuje" to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL wymykając się 29 razy organom ścigania. Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie "Najmro" wraz ze swoją brygadą okrada Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, kiedy wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolnośc i dobrą zabawę. Choć żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, poznaje dziewczynę dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

Film o Zdzisławie Najmrodzkim będziecie mogli Państwo obejrzeć w rymanowskim Kinie "Sokół". Seanse odbędą się 21.10 (czwartek) i 24.10 (niedziela) o godz. 18:00 oraz 22.10 (piątek) o godz. 19:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina na godzinę przed seansem.

Kino "Sokół" dla najmłodszych

Zapraszenie dla najmłodszych kinomanów

W dniach 22.10 (piątek) o godz. 17:00 i 24.10 (niedziela) o godz. 16:00 w Kinie "Sokół" w Rymanowie wyświetlana będzie animacja dla dzieci pt. "Wyrolowani". Głownymi bohaterami tej bajki są Olo i Ola - urocze istoty należące do gatunku Flumaków. Tuż przed katastrofą, która na zawsze ma zmieść z powierzchni Ziemi całe ich plemię, wyruszają w podróż w czasie, dzięki której mają nadzieję odwrócić bieg historii. W towarzystwie nieletniego dinozaura, szczeniaka Czarusia i kilku innych przyjaciół rzucą się w wir przygody, by odnaleźć zaginionego naukowca, który może im pomóc.

 

Konkurs Piosenki "Aleją Gwiazd"

Zapraszamy do udziału w konkursie

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w tegorocznej edycji Konkursu Piosenki "Aleją Gwiazd". Na nagrania Waszych prezentacji oczekujemydo 18 października br. Szczegóły dotyczące organizacji konkursu znajdziecie tutaj:

- regulamin,

- karta zgłoszenia.

Terminarz Kina "Sokół" na miesiąc październik

Propozycje filmowe na najbliższy miesiąc

Drodzy kinomani! Przygotowaliśmy dla Was propozycje filmów, które będziecie mogli obejrzeć w rymanowskim Kinie "Sokół" w najbliższym miesiącu. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Tworzymy w rymanowskim GOK-u pracownię ceramiczną - wsparło nas Ministerstowo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Projekt "Wyposażenie pracowni ceramicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie" otrzymał wsparcie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

W listopadzie 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie złożył do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek pn. "Wyposażenie pracowni ceramicznej w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie". Wniosek złożony został do programu "Infrastruktura domów kultury" i otrzymał dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach przyjętego do realizacji zadania zakupione zostaną: zestaw do wyposażenia pracowni ceramicznej, tj. piec do wypalania ceramiki wraz z zestawem podstawowych urządzeń (koło garncarskie, toczek modelarski, wyciskarka do gliny) oraz walcarka do gliny i dwa koła garncarskie. Dzięki zakupionemu wyposażeniu nowo powstała w rymanowskim GOK-u pracownia będzie miejscem do realizacji ogólnorozwojowych zajęć manualnych, a spotkania w niej prowadzone staną się sposobem na miłe i twórcze spędzenie wolnego czasu dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło nasz Festiwal im. Hanki Ordonówny

Projekt "Powróćmy jak za dawnych lat" zrealizowany został przy wsparciu MKDNiS

W listopadzie 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie złożył do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek do programu „Edukacja kulturalna 2021” noszący tytuł „Powróćmy jak za dawnych lat”. Został on oceniony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji ministra.

Zadanie nawiązywało w swej treści do lat największej świetności uzdrowiska Rymanów, która to przypadała na lata okresu międzywojennego. Wówczas na scenie Domu Zdrojowego występowali wielcy artyści tej epoki. Poprzez realizację projektu przywołana została na nowo twórczość tego okresu, będącego niewątpliwie skarbnicą jeśli chodzi o polską muzykę i teatr, a proponowane spotkania były swoistą podróżą w czasie. W ramach zadania przygotowany został trzydniowy Festiwal im. Hanki Ordonówny, który odbył się w dniach 9-11 lipca na scenie w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju. Na program Festiwalu złożyły się koncerty muzyczne oraz przedstawienie teatralne. Wydarzenie poprzedzone było warsztatami wokalnymi, w ramach których przygotowany został koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, zaprezentowany na inaugurację Festiwalu. W Domu Kultury w Rymanowie odbywały się także próby do przedstawienia teatralnego „W poczekalni”, które zostało pokazane w niedzielne popołudnie 11 lipca br. Niewątpliwie atrakcją dla mieszkańców i turystów była towarzysząca Festiwalowi plenerowa projekcja filmu „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Czytaj więcej...

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.