Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

013.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Zaproszenie na szkolenia

Zapraszamy do udziału w szkoleniach

Gmina Rymanów zaprasza mieszkańców powiatu krośnieńskiego do udziału w szkoleniach pn.: "Karpacka biżuteria koralikowa", "Zajęcia tkackie" oraz "Tradycje kulinarne Beskidu Niskiego". Szczegóły dotyczące organizacji poszczególnych zajęć znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie. Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu 134355006 wew. 214. Liczba miejsc ograniczona. Szkolenia organizowane są w ramach zadania pn. "Organizacja inicjatyw edukacyjnych w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie w ramach inicjatywy "Uniwersytet Samorządności" objętej "Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025" dofinansowanym ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego".

Chopinowska Reprezentacja Polski

Chopinowska Reprezentacja Polski zagości w Rymanowie

Zapraszamy Państwa na niecodzienny koncert. W ramach akcji kulturalnej "Chopinowska Reprezentacja Polski" gościć będziemy w rymanowskim Domu Kultury Adama Kałduńskiego, uczestnika XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. W trakcie koncertu będzie można wysłuchać najpiękniejszych kompozycji polskiego poety fortepianu. Znajdą się wśród nich Mazurki op. 24, Etiudy E-dur op. 10 i a-mol op. 25  oraz Ballada F-dur op. 38. W programie nie zabraknie też utworów innych wielkich kompozytorów, jak chociażby Karola Szymanowskiego czy Franciszka Liszta.

Na ten niezwykły koncert zapraszamy 13 listopada o godz. 18:00 do Domu Kultury w Rymanowie. Bilety do nabycia w rymanowskim GOK oraz przez Internet na www.kupbilecik.pl. Regularna cena biletu - 50 zł (bilety grupowe dla min. 5 osób - 45 zł).

Jarmark Staroci i Rękodzieła

Informacja o zdrojowym Jarmarku

Wszystkich miłośników staroci i rękodzieła zapraszamy do odwiedzenia Jarmarku w Rymanowie-Zdroju. Szczegóły organizacji tegorocznej edycji znajdziecie Państwo poniżej. 

Do pobrania:

- regulamin

Przyrodnicze spektakle

Grupa PRZYRODOmaniacy zaprasza!

"W krainie Podkowca - o nietoperzach i ich ochronie" to temet spotkania, na które zaprasza Państwa 27.05 (piatek) do Galerii Sztuki w Rymanowie-Zdroju Grupa PRZYRODOmaniacy. Rozpoczynamy o godz. 18:30, a w programie znajdą się prezentacja, animacje, aktywne zajęcia o nietoperzach i obserwacja ich wylotów. Jednak to nie wszystko, co dla Państwa przygotowali. W ich ofercie znajdziecie też:

 

 

Konkurs fotiograficzny "Rośliny chronione w gminach Rymanów i Iwonicz-Zdrój", którego regulamin znajdziecie TUTAJ,

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty ręcznego malowania eko toreb ze wzorem nietoperza - szczegóły dotyczące organizacji tego wydarzenia znajdziecie Państwo na dołączonym plakacie.

 

Łukasiewicz - nafciarz romantyk

Zapraszamy do obejrzenia filmu

Z okazji przypadającej na 8 marca 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza TVP 1, TVP Historia, TVP Polonia i TVP Dokument wyemitowały na swoich kanałach produkcję krośnieńskiej Telewizji Obiektyw zatytułowaną „Łukasiewicz – nafciarz romantyk”. Film obejrzało ponad milion widzów. Tych z Państwa, którzy nie widzieli jeszcze tego fabularyzowanego dokumentu o życiu i działalności wynalazczej, przemysłowej i społecznej Ignacego Łukasiewicza zapraszamy do jego obejrzenia. Będzie go można zobaczyć w kwietniu w kanałach regionalnych TVP. Producentem filmu jest Bogdan Miszczak, scenariusz do tego obrazu napisał Łukasz Walczak, za reżyserię odpowiedzialny był Maciej Wójcik, a zdjęcia to efekt pracy Mariusza Konopki z Horyzont Studio. W rolę Ignacego Łukasiewicza wcielił się Mariusz Bonaszewski. Scenariusz filmu powstał w oparciu o rozmowę, jaką przeprowadził z Ignacym Łukasiewiczem Feliks Jan Szczęsny-Morawski. Do dzisiejszych czasów zachował się tylko jeden egzemplarz książki z zapisem tej rozmowy. Publikacja nosi tytuł „Światek Boży i życie na nim”. Produkcja pokazuje Ignacego Łukasiewicza jako bohatera ponadczasowego, powstańca, a przede wszystkim twórcę przemysłu naftowego. Jego geniusz wprowadził świat na nowe cywilizacyjne tory.

Grupa miłośników czytania

Lubisz czytać książki? Zapraszamy na spotkanie!

Grupa Miłośników Czytania powstała z pasji do książek, a tworzą ją ludzie którzy bez słowa pisanego nie wyobrażają sobie życia. Jeżeli też jesteś taką osobą to serdecznie zapraszamy na spotkania naszej grupy. Tutaj będziesz mógł opowiedzieć o tym, co ostatnio przeczytałeś, poznasz też książki polecane przez innych członków grupy. Na spotkania zapraszamy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 11:00 w rymanowskim Domu Kultury.

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.