Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

005.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Harmonogram zajęć cyklicznych organizowanych przez GOK

Harmonogram zajęć stałych

W naszym Domu Kultury dużo się dzieje. W różnorakich zajęciach udział bierze wielu z Was. A może ktoś jeszcze chciałby do nas dołączyć?:) Sprawdźcie harmonogram, zapoznajcie się z ofertą - czekamy na Was!

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2023

Kończy się czas realizacji oddolnych inicjatyw mieszkańców

Listopadowe dni za oknem, a w Gminnym Ośrodku Kultury jak zawsze się dzieje. Obecnie domykamy projekty realizowane z programu Dom Kultury+ Narodowego Centrum Kultury. Pora pochwalić się rezultatami. 

 

 

Czytaj więcej...

Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022

Diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy Rymanów

W związku z prowadzonym przez nasz Dom Kultury projektem "Wspólnie dla kultury w gminie Rymanów", który realizowany jest w ramach programu "Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne. Edycja 2022" stworzona została diagnoza potrzeb kulturalnych mieszkańców. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z przygotowanym przez nas opracowaniem.

Tutaj znajdziesz: "Wspólnie dla kultury w gminie Rymanów" - lokalna diagnoza społeczna.

Dom Kultury +Edycja 2022

Wspólnie stwórzmy ofertę kulturalną

W małych społecznościach, takich jak Rymanów, niezwykle ważnym zadaniem staje się zaangażowanie do działania jej mieszkańców. Doskonałym narzędziem do urzeczywistnienia tego pomysłu mogą być inicjatywy lokalne, które opierać się będą na partnerskiej współpracy Domu Kultury i mieszkańców gminy. Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Dom Kultury + Edycja 2023 naszego projektu pn. „Wspólnie dla kultury w gminie Rymanów” rozpoczęliśmy prace nad zdiagnozowaniem potrzeb kulturalnych różnych grup społecznych, by móc je zaspokajać i wytyczać nowe kierunki do wspólnego, efektywniejszego działania. Duży nacisk chcemy położyć na zachęcenie do działania ludzi młodych, wchodzących dopiero w życie społeczne gminy. To właśnie oni – z nowoczesnym, niekonwencjonalnym spojrzeniem na świat – staną się grupą, która swymi działaniami wprowadzi do kalendarza przygotowywanych wydarzeń powiew świeżości. Pragniemy, aby podejmowane działania sprzyjały integracji i aktywizacji wszystkich rymanowian.

Podsumowanie zadania "Nasza tradycja, nasze korzenie"

Zapomniane tradycje w nowej odsłonie

Jesień 2022 roku przebiegała w naszym Domu Kultury pod znakiem warsztatów, których tematyka nawiązywała do tradycji i zajęć tak niegdyś popularnych w naszych stronach, a dzisiaj już właściwie zapomnianych. Przygotowanie zajęć było możliwe dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Czytaj więcej...

Finał projektu "Symfonia pokoleń"

Konncert "Soli Deo Gloria" - wydarzenie na najwyższym poziomie

22 i 23 października 2022 r. mieszkańcy gmin Rymanów i Bukowsko mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Zaprosiliśmy ich bowiem do udziału w koncertach "Soli Deo Gloria", które zostały przygotowane w ramach realizacji zadania pn. "Symfonia pokoleń". Zadanie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Do udziału w jego realizacji zaproszeni zostali mieszkańcy okolicznych miejscowości. Byli oni nie tylko jego biernymi odbiorcami, ale także zaangażowali się w przygotowanie i urzeczywistnienie projektu. Stało się to poprzez udział uzdolnionych muzycznie osób w poprzedzających koncerty warsztatach muzycznych. Produktem tych działań było przygotowanie dwóch koncertów pod hasłem "Soli Deo Gloria", które były - nie boimy sie tego powiedzieć - wydarzeniami unikatowymi.

Czytaj więcej...

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.