Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

012.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wsparło nasz Festiwal im. Hanki Ordonówny

Projekt "Powróćmy jak za dawnych lat" zrealizowany został przy wsparciu MKDNiS

W listopadzie 2020 roku Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie złożył do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wniosek do programu „Edukacja kulturalna 2021” noszący tytuł „Powróćmy jak za dawnych lat”. Został on oceniony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie ze środków pozostających w dyspozycji ministra.

Zadanie nawiązywało w swej treści do lat największej świetności uzdrowiska Rymanów, która to przypadała na lata okresu międzywojennego. Wówczas na scenie Domu Zdrojowego występowali wielcy artyści tej epoki. Poprzez realizację projektu przywołana została na nowo twórczość tego okresu, będącego niewątpliwie skarbnicą jeśli chodzi o polską muzykę i teatr, a proponowane spotkania były swoistą podróżą w czasie. W ramach zadania przygotowany został trzydniowy Festiwal im. Hanki Ordonówny, który odbył się w dniach 9-11 lipca na scenie w Parku nad Czarnym Potokiem w Rymanowie-Zdroju. Na program Festiwalu złożyły się koncerty muzyczne oraz przedstawienie teatralne. Wydarzenie poprzedzone było warsztatami wokalnymi, w ramach których przygotowany został koncert „Powróćmy jak za dawnych lat”, zaprezentowany na inaugurację Festiwalu. W Domu Kultury w Rymanowie odbywały się także próby do przedstawienia teatralnego „W poczekalni”, które zostało pokazane w niedzielne popołudnie 11 lipca br. Niewątpliwie atrakcją dla mieszkańców i turystów była towarzysząca Festiwalowi plenerowa projekcja filmu „Miłość ci wszystko wybaczy”.

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.