Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

004.jpg

 
 
 
 

NewsLETTER

 

GMINNY OŚRODEK KULTURY W RYMANOWIE

Rymanowska Orkiestra Dęta

Rymanowska Orkiestra Dęta została reaktywowana w 1997 roku na bazie zlikwidowanej orkiestry Zakładów Skórzanych "ASKO" w Rymanowie. Od tego czasu w orkiestrze przybyło wielu młodych muzyków (w tym również dziewcząt), co daje szansę dalszego jej rozwoju.

 

 

 

    

2005 r.                                                                        2006 r.


Orkiestra obsługuje wiele gminnych uroczystości. Tradycyjnie koncertuje podczas uroczystych obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, Święta Niepodległości - 11 listopada oraz podczas innych uroczystości gminnych (w tym strażackich). Co roku w okresie bożonarodzeniowym w kościołach parafialnych naszej gminy orkiestra prezentuje kolędy. Koncertowała ona również na Słowacji w zaprzyjaźnionych z gminą Rymanów Kračunowcach. Od 2001 roku systematycznie bieże udział w Rymanowskich Spotkaniach Orkiestr Dętych, które organizowane są w lipcu w Rymanowie Zdroju.

     

                                 2006 r.                                                                    30.12.2007 r.                

 

Dnia 20 kwietnia 2008 r. w sali kina "SOKÓŁ" w Rymanowie została zorganizowana uroczystość JUBILEUSZOWA RYMANOWSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ.

20.04.2008 r.

 

W obecnym składzie orkiestra pracuje od września 2014 roku, kiedy to jej szeregi zasilili uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Rymanowie. Kapelmistrzem został wówczas Tadeusz Półchłopek. Od września 2015 roku orkiestrę prowadzi Mieszko Szybka.

2015 r.

 

2016 r.

 

Z okazji Jubileuszu Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie  wydał książeczkę "Rymanowska Orkiestra Dęta", w której opisano dzieje zespołu od okresu powstania do dziś.

 

  

 

 

 

Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie
38-480 Rymanów | ul. Grunwaldzka 11 | tel./fax. +48 13 43 55 067 | mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.